Mikrodmychadláček Thunder Jet

Co bych vám tak o novince od Silverlitu – dmychadýlkovém Thunder Jetu – napsal? Pojem X-Twin je dostatečně známý a tak vynechám plky o něm. Thunder Jet je svou koncepcí právě X-Twin. Dokonce X-Twin  poslední generace.

Čím se liší od těch předchozích? Nový vysílač – vzhledově jako by se nechali tvůrci inspirovat elegantními tvary jednoho z „dospělých“ vysílačů. Ovladače jsou oproti staršímu provedení přesnější, standardem je přepínač pro změnu použité vysílací frekvence a vestavěný nabíječ modelu.

 Model Thunder Jet se od svých předchůdců odlišuje poměrně dost. Místo motorků s vrtulí obstarávají pohon dvě dmychadýlka o průměru 31mm. To ale asi není podstatné. Důležitější je odlišnost draku – celková plocha se značně zvětšila, křídla mají tenký klenutý profil a tvarově je pojat hodně futuristicky.
Rozpětí:  255mm
Délka:  280mm
Hmotnost:  28gNevím proč, ale měl jsem takový pocit, že to nebude létat. Na začátek halové sezóny se mi čekat nechtělo a tak když se mi zdálo, že je počasí „skoro hala“, šel jsem testovat ven. První hod a letí to, ale nedobře. Čumák se strašně vzpíná. V návodu se o nějakém nastavování letadla nehovoří, vše se řeší odkazem na trimování směru a ubrání či přidání plynu. Já jsem se pokušel ovlivnit letový projev přihýbáním elevonů a nakrucování kachní plochy. To vedlo k určitému úspěchu, ale přesto jsem se raději rozhodl dovážit model na čumáku olovem. Po pár pokusech mi vyšlo jako nejvhodnější závaží o hmotnosti 1,1gramu. Od té doby jsem do seřízení modelu nešáhnul a „vesmírný koráb“ létá nad očekávání dobře. O tom se můžete přesvědčit na připojeném videu.

Řízení modelu je zřejmě díky novému provedení vysílače příjemnější a hlavně přesnější. S takto dováženým modelem dokáže letět každý modelář hned napoprvé a poučený laik napodruhé a to tak, že vylétá celou kapacitu baterie bez nechtěného mezipřistání.
Thunder Jet se tedy povedl. Pojďte si hrát!

Reklamy

Jedna odpověď to “Mikrodmychadláček Thunder Jet”

  1. Střelec Says:

    Když jsem viděl obrázky téhle potvory poprvé, připomělo mi to SR-71. Kachní plocha je samozřejmě navíc, ale až vezme za své, poskytne zbytek stroje zajisté vhodný materiál k experimentům. Osobně do toho nepůjdu dřív, jak na jaře, ale dvě dmychadla – to by mohl být jednou pěkný Horten IX!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: