Týnský halový halloween.

 

„Bylo brzské ráno, 2 listopad, mlžný listopad, byl halového létání čas. Hřbitova zval ku návštěvě hlas, kde elektrárenský slétává spad.“  Přesně na dušičky( pro amerikanofily – Halloween) se uskutečnila v Týně nad Vltavou první soutěž halové sezóny 2008/2009. Uspořádána byla hodně narychlo nicméně  na kvalitě se to nijak negativně neprojevilo. Honza Špatný totiž na její pořádání zřejmě z nedbalosti a lehkomyslnosti pozapomněl či dokonce rezignoval. Když mu pak pomocí vhodných argumentů bylo hodnými lidmi naznačeno, že ono se zase tolik soutěží v této sezóně konat nebude, sám rád musel uznat, že soutěž v Týně být prostě musí. Nejdříve to vypadalo na slabší účast, než bylo v minulých letech zvykem, ale nakonec to tak špatné nebylo. B – 15, P – 7.  Rezervy jsou nemalé, možnosti široké a tak kdyby byla trenérem vyhlášena haloletecká mobilizace, hlásilo by se mu odhadem 20 pilotů v „Béčkách“ a kolem 10 „Péčkařů“. Když už jsem u trenéra – máme nového. Po trenérovi s „relativně lidskou tváří “ (David Kyjovský) nastupuje trenér „ pevné ruky“ Tomáš Ciniburk. Volba bez diskuse správná.

Průběh soutěže naznačil, že nová sestava pro mezinárodní kategorii F3P, platná pro rok 2009 je značně náročná a místy až přehnaná(vývrtka v hale!) a tak výsledkem bylo to, že se trenér rozhodl, že se u nás bude létat podle německých pravidel. Zda to bude definitivní řešení ukáže teprve čas. Naopak F3P-B zůstává víceméně stejná.

Co se týká halových pylonů – modely se nám stále zrychlují, piloti se nám stále zlepšují a tak má oblíbená taktika „létání na jistotu“ pozbyla smyslu. Musí se do toho jít naplno. Množství havárií  a krizovek bylo oproti loňsku také znatelně menší.
ModelAirRace neboli „redbull“ si stále uchovává status „třešničky na dortu“ – příjemného zpestření na závěr soutěže.
Co se týče pilotů, tak nic nového. Na stupních vítězů žádné nové xichty  s vyjímkou toho mého, což je nepochopitelný paradox.. K vystižení aktuálního stavu bych v krátkosti  navázal na „halovou pohádku“ z konce roku 2006. Po dvou letech krále Jana „Týnského“ právě v Týně nemilosrdně sesadil Marek „Turnovský“ a ujal se vlády. Druhá a třetí místa s jistotou kontrolují ostřílení matadoři, kteří budou čekat na sebemenší chybu, aby současného krále sesadili.  

F3P
1. Marek Plichta
2. David  Kyjovský
3. Honza Špatný 

F3P-B
1. Vašek Novotný  
2. Marek Bouška
3. Láďa Bušek 

AM
1. Marek Plichta  
2. Honza Špatný
3. David  Kyjovský

RC Air Race
1: Marek Plichta   
2: Tomáš Ciniburk
3: Martin Hauk

 

Pylony
1: Honza Špatný   
2: Tomáš Ciniburk  
3: Honza Sedláček

 


 Kompletní sada fotek z Týna je ke shlédnutí na na Rajčeti.  Videa budou v nejbližším možném termínu.

3 komentáře to “Týnský halový halloween.”

  1. dobrá práce Aviatore, díky

  2. tomasc Says:

    Aviátore, gratuluji k bedně. Skvělý výkon. Trénink je hned znát.

    Samozřejmě odvolávám http://aviarium.wz.cz/Turnov140407.html

  3. MíraŠ Says:

    Hééézkýýý.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: