Airtronics/Sanwa SD10G

RC soupravy japonské firmy Airtronics/Sanwa mají v modelářském světě hodně dlouhou tradici. Já osobně si pamatuji, jak jsem jako malý chlapec pečlivě opatroval a chránil katalog firmy COX zhruba z roku 1975 se sytě modrými deskami, ve kterém byly nabízeny radia jak klasického rozložení ovladačů, tak i tehdy v USA velice oblíbeného rozložení „single stick“, pod značkou COX/Sanwa. Airtronics/Sanwa sice není leaderem světového vývoje v oblasti souprav a v  našich zeměpisných šířkách je to málo známá a používaná značka alespoň co se týče leteckých modelů.  U „autíčkářů je to zcela jinak a RC  soupravy Sanwa jsou i v Evropě skutečnou Top Class. Mezi leteckými modeláři má  značka hodně příznivců v USA a v domovském Japonsku dokonce svého času  oblíbeností předčila  Futabu a i dnes tam požívá značné popularity.  Na téma „2,4GHz“ Sanwa dlouho mlčela, nicméně neseděla nečině a velice rozvážně připravovala své novinky. Během loňského roku se na trh dostala její první vlaštovka v této oblasti – Airtronics  RDS8000, která oslovila potenciálního zákazníka nadstandardní programovou výbavou, použitým systémem FHSS a skvělou cenou, ale mohla odradit malým počtem míst v paměti a příliš jednoduchým displayem. Také výběr přijímačů nebyl žádný – k dispozici byl pouze jediný  osmikanálový.

SanwaSD10G

Nyní  Airtronics/Sanwa  přichází se svou vlajkovou lodí v oblasti leteckých a heli rádií. Jedná se o typ Airtronics SD10G. Čím zaujme kromě líbivého vzhledu?

–         systémem FHSS;

–          napájením 6 Nimh (alternativní použití 2s Lipol či Lion je nasnadě);

–          přepínatelné rozložení ovládacích prvků MOD1 , 2, 3 a 4;

–          mixy s 9-bodovými křivkami

–          možnost rozšíření paměti vysílače paměťovou kartou

–          neskutečně dobrá cena

 Více podrobností najdete na stránkách výrobce  a více obrázků a informací v diskusním vlákně RC Groups

 V souvislosti s tímto „reklamním letáčkem“ si  dovolím doporučit vaší pozornosti článek, srovnávající plusy a mínusy jednotlivých systémů, pracujících v pásmu 2,4GHz. Určitě výtečný a nestranný pomocník pro ty, kdo se teprve do pásma 2,4GHz chystají a  doporučení, získaná z nejmenovaných diskusí, se jim zdají tendenční a nevěrohodná.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: