Plyn? Nikoliv. Piliny! Vteřiňák!

Každý muž, který prošel tvrdým výcvikem v ČSLA naprosto přesně ví co má dělat, když zazní povel „Plyn!“. Ovšem tato maska nemá s vojenskou službou nic společného. Já si ji nasazuji na povely „Vteřiňák!“ nebo „Piliny!“, které si vydávám sám sobě. Ano, chrchlám a smrkám když se načuchám vteřinového lepidla,  chrchlám a smrkám když brousím balsu. Mám toho plné zuby, ale vyhýbat se CA lepidlu či balse nehodlám. A tak jsem využil příležitosti, jak si omluvit investici do této ochranné pomůcky a v rámci likvidace akumulačních kamen a natírání  rozvodů nového topení jsem si v červnu tuto polomasku 3M zakoupil. Typ jsem si vybral dle doporučení modelářů, kteří ji již používají, filtry jsem zakoupil dle doporučení personálu prodejny pracovních pomůcek.
Nelituji.  Zkušenosti uživatelů nelhaly. Maska je skutečně  pohodlná a její dlouhodobější nošení nečiní potíže. Takže doufám, že  s chrchláním je konec.


 

Reklamy

3 komentáře to “Plyn? Nikoliv. Piliny! Vteřiňák!”

  1. Ohhh velké díky za inspiraci. Příští rok mě čeká hodně řezání na cirkulárce a vyklízení zaprášený půdy a tohle se bude určitě hodit. Ty rádoby masky/roušky za pár korun z hobby shopů jsou na nic, ale tohle vypadá dost dobře. Než potrápím google, může se zeptat, kde a za kolik a jaké je přesné označení? Dík, Martin

    • aviator Says:

      Tak Martine,
      moje polomaska je typ 3M 7500, filtr proti prachu je typ 3M 2125, proti vteřiňáku a ostatním dráždivým zápachům je to 3M 6057. Filtry jsem nevybíral sám, nechal jsem si poradit od personálu prodejny. Kupoval jsem v prodejně Canis, Poděbradská 59/260, Praha9; http://www.canis.cz. Celkově i s náhradními filtry navíc jsem platil 1935,- CZK.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: