Z archivu Václava Davida.

Před nedávnem řešil kolega z neratovického klubu Václav David problém s vysílačem. Jeho DX6i si dělala se směrovkou co chtěla. Neutrál ujížděl jak se mu zlíbilo. Následovala reklamace a dlouhé období bez vysílače. A venku bylo ještě tak krásně… Nečekaný volný čas vyplnil probíráním se svým modelářským archivem a já mu tímto děkuji za poskytnuté materiály. Připojené komentáře jsou autentické.

… včera večer mě syn naučil „manipulovat“ fotkama (přeposílat z mailu, skenu, stahovat z foťáku) – a tak jste první, na kom to zkouším.
Ze starých fotek – moje volně létající představa RC-modelu z r. 1960.


… tak tímhle bych se možná mohl vytahovat :  žádný plánek, ale model vlastní konstrukce, včetně vlastní rukou navržených profilů, motor AMA 2,5 ccm, žebra z balsy nařezané z půlmetrového špalku, poslaného hodným strejdou z Austrálie. Je mi asi 13-let a model mi ulétl na leteckém dni na letišti Ruzyň.
Jo, jo – děda mi lez na nervy věčným omíláním jak hnal Boše na Piávě, já zas melu eroplány . . .

Tohle by se vám mohlo líbit –  RC-raketový  A10 Thunderbolt  z Potpronu  (nepovedený sken z lesklých fotek). Asi r.2001-2, jako reklamní pro p.Zikmunda, když dokončil vývoj motorů Rapier a hodlal je prezentovat na Model Hobby.  Letový projev úchvatný, bohužel omezený jen půlminutovým chodem seriových motorů. Pak docela slušný kluz – mohl by létal na svahu.
Poslední snímek – první Bomber Jirky Potenského, ještě lepený epoxidem, osazený žhavíkem MP-Jet. K překvapení všech skeptiků – žhavík Potpron neleptá. Všechno tehdy samozřejmě řídili kolegové.  A10 někde dříme v dílně, chudák Bomber skončil na můj pokus si zařídit . . .


Tak –  takhle končí éro, když mu ve vodorovném letu praskne „natahovací“ lanko . . .

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: