Live Wire Champion

Honza Krejčíř když řekne, že napíše, tak taky napíše. A když řekne že pošle, tak taky pošle.

Láďo, tak ti teda posílám, co jsem slíbil – už jen proto, abych tak trochu oživil tvůj web, na můj vkus přesycený halolety různých druhů i pohlaví. 🙂

2. února tohoto roku jsem dokončil trochu mladší, ale i tak historický model Live Wire Champion amerického modeláře Hal de Bolta z roku 1954. Model je postaven ve stejném měřítku, jako jeho originál. Jen je poháněn na rozdíl od vzoru 4-taktním motorem OS MAX FS-26. Konstrukce je v podstatě celobalzová. Model je potažen Solartexem v kombinaci antic a červené barvy. Následně je 2x lakován akrylovým čirým lakem Balakryl speciál polyurex, který bezvadně odolává palivu a krom této přednosti dokáže také zpevnit a barevně umocnit celý potah (za tento tip posílám dík Karlovi Svobodovi do Havlbrodu). Model má rozpětí 1400mm a letovou váhu 1400g.

Livew_002 Livew_003

Vzhledem k mojí nedočkavosti jsem jej úspěšně zalétal v neděli 3. února tohoto roku na klubovém letišti AMG Mýto při teplotě -2°C. Sice jsem trochu vymrznul, ale 3 cca šestiminutové lety stály za to.

Livew_007Livew_006

… Přece nebudu v mrazu tahat na letiště elektru. Tu si nechám pěkně na léto. 🙂

Měj se fajn

Honza

Jen si neodpustím drobnou poznámku. Za poslední měsíc svítilo sluníčko pouhopouhých 19 hodin. A zrovna když se zalétával Live Wire, tak svítilo. To je ale náhodička, to má někdo štěstí.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: