Lazy Bee z AMG Mýto – aneb těch pár večerů za to stálo.

„Tak tohle by se mi líbilo.“ řekl jsem si, když jsem narazil na plánek modelu Lazy Bee amerického konstruktéra Andyho Clancyho. No a když jsem po tomto prvním opojení shlédl na youtube několik videí tohoto modelu v různých velikostech a s různými pohony, bylo rozhodnuto. A tak jsem opět načas odložil dokončení dvou rozestavěných větších modelů a s „vyhrnutými rukávy“ se pustil do této „Líné včely“, jejíž stavba trvala týden po večerech.
Velikost modelu jsem podřídil pohonné jednotce RAY 2830/15, kterou jsem měl doma v krabičce. Tento motor o hmotnosti 55g s pouhými 750 ot./V  není žádný velký tahoun a tak jsem odhadl rozpětí budoucího modelu cca 900mm. Výkres jsem si nezvětšoval na kancelářské kopírce, kde mi nějak vyšlo rozpětí 920mm. Vlastní stavba ne zcela odpovídá originálnímu plánu. Rozměry a tvary sice souhlasí, ale konstrukci jsem si přizpůsobil svým zvyklostem. Celý model je až na drobné výjimky celobalzový. Bočnice trupu a žebra křídla z balzy 2mm, ocasní plochy z hodně lehké balzy 4mm s odlehčovacími otvory s následně zbroušenými pohyblivými kormidly do klínu.

Lazy_001Lazy_002

Podvozek tvoří ocelová struna průměr 2mm, která je hybně uložena v překližkovém pouzdru. Mechová lehká kola mají průměr 72mm. Plastové disky jsou kapotovány tenkým plechem z tiskařských desek, který je polepen reklamní folií.
Celý model je potažen Oracoverem v kombinaci okrové a červené barvy. Modrá linka a veškeré nápisy jsou z reklamní folie. Okna kabiny jsou zasklena čirým plexi, používaným v copycentrech na kompletaci dokumentů. Lepím je zásadně chemoprenem.

 Lazy_004Lazy_006

Lazy_007Lazy_008

Model jsem zalétal dne 9.3. na letišti AMG Mýto. Nebylo divu, že jsem tam byl sám. Bylo sice bezvětří, ale mlha s viditelností do 50 metrů. Model letěl hned napoprvé bez problémů. Zalétl jsem několik okruhů, dotrimoval a přistál. Zdál se mi zbytečně těžký na hlavu a tak jsem posunul pohonný akumulátor cca o 5 cm dozadu. Tím se model značně zpomalil a jeho letový projev byl již takový, jaký jsem si představoval. Létal jsem bez nabíjení 35 minut, než mě z letiště vyhnal drobný déšť. Mohu konstatovat maximální spokojenost, práce se vyplatila. Už se těším, jak budu s Lazy Bee, opatřenou plováky, létat v létě na vodě.

Zdraví Honza Krejčíř
AMG Mýto

Lazy Bee
Rozpětí:           920mm
Délka:             620mm
Motor:             RAY 2830/15
Vrtule:            APC SF 8/6
Regulátor:       FOXY 25
Akumulátor:   LiPo 3S RAY 1100mAh
Letová váha:  580g

Reklamy

3 komentáře to “Lazy Bee z AMG Mýto – aneb těch pár večerů za to stálo.”

  1. Milan Says:

    Dobrý den,
    pěkná práce. Kde se dá prosím Vás pořídit plánek tohoto tlusťocha?
    Děkuji za echo.
    Milan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: