Magnum Reloaded potřetí – tentokrát Vojtovo.

Ale samozřejmě jsem jej stavěl já za bedlivého dozoru a místy i s pomocí objednavatele. K „objednávce“ došlo tak,  že po pár letošních nepravidelných poletováních s Vaporem se synek(11) nechal přesvědčit, aby v hale zkusil Magnum, můj zeleno- šedo-bílý exemplář. První let proběhl za mého hlasitého koučování s ulomením jedné podvozkové nohy. V druhém letu proběhlo mírné koučování pouze v úvodu  a pak již nebylo třeba. Nadšení z pilotáže Magnuma se  dostavilo a cestou domů jsem se domluvili, že dáme dohromady druhé Magnum Reloaded z výřezů, které nám leží doma. To byla sobota večer. Hned následující den, tj. v neděli večer, jsme se pustili do práce. Vyřezali jsme otvory pro serva a provedli povrchovou úpravu výřezů.  Během pracovního týdne jsem již samostatně a bez řečí po chviličkách po večerech jako správný tatíček Magnum dostavěl. To se neobešlo bez občasného napomenutí ze strany objednavatele, že je třeba, aby Magnum bylo do soboty do dalšího plánovaného létání hotové.

Magnum_V2_002Magnum_V2_003
Magnum_V2_007Magnum_V2_001
Magnum_V2_004Magnum_V2_005

Povedlo se celkem bez potíží. Výbava druhého exempláře je co se serv týká stejná (2x HXT500) a co se pohonu týká pohonu jiná.  Je použit čínský 17-gramový motor s kV1800 a regulátor Mystery 12A. Trochu jsme při záletu laborovali s vrtulí. Pro první let jsme nasadili GWS 7×3,5.  Mě osobně nevadila, Vojtovi ale moc neseděla a tak jsme ji nakonec vyměnili za  GWS 8×4,3.  S touto vrtulí a s baterii 2S lipol 330mAh splňuje pohonná jednotka naše očekávání. Druhý exemplář letá stejně úžasně jako ten první. Magnum Reloaded je opravdu model pro každého.

Reklamy

2 komentáře to “Magnum Reloaded potřetí – tentokrát Vojtovo.”

 1. HonzaS Says:

  Ahoj Láďo,
  od koho máš výřezy? Koupil jsem si jedny od nějakýho experta z modelbazaru, ale jemu se podařilo je vylepšit. Křídlo bez profilu a tak 😦 Otravné…

  Díky

  • Honzíku,
   já svoje Magnum nechal kdysi vyřezat u Honzy Dyntara. Pak mi výřezy ležely víc než rok doma a teprve na začátku letošní halové sezóny jsem Magnum Reloaded postavil. V hale se pak model zalíbil chlapům z Mělníka a těm jejich výřezy řezal další Honza, tentokrát Zelenka(jreed zavináč seznam.cz). Jsou řezané ze stejných dxf-souborů jako ty moje a tak jsou v podstatě identické. Ty dxf jsou k dispozici na německém fóru RC-network.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: