Takhle se RELAXuje na letišti v Mýtě.

Včera jsem se byl podívat na RC retro setkání na letišti v AMG Mýto v Kařízku. Moc pěkná pohodová akcička. Zatím ale nafocený a natočený materiál nemám zpracován. Potkal jsem tam své dobré známé z AMG Mýto – Láďu, Miloše a Honzu. Na rozdíl od prvních dvou jmenovaných, kteří aktivně vedle toho pořadatelství i soutěžili, Honza Krejčíř se staral o společenský rozruch před začátkem akce. A že prý nemá moc času, že jede domů stavět hydroplán, aby ho měl do setkání na Selibáku hotový. Že si na něj dokoupil chybějící materiál a v práci si vzal dva dny modelářské dovolené.  Myslel jsem, že mne „omejou“, když mi od Honzy došel mail, že dnes zálétal fungl nový model. A včera o něm ani muk….

SAM_0211

THE RELAX – z AMG Mýto.

Možná to může na první pohled vypadat, ale v tomto případě se opravdu nejedná o žádný historický model. To, že jeho design takový model snad trochu připomíná, byl jedním z úmyslů konstruktéra a stavitele v jedné osobě.  Jelikož sám létám s historickými modely poháněnými spalovacími motory a chtěl jsem si postavit podobně vyhlížející model na elektropohon, zvolil jsem, a to z několika důvodů, cestu vlastní fantazie a konstrukce před nerealistickou elektrifikací některého z opravdových historických modelů.

 Jak již název napovídá, vznikl tak klasicky postavený celokonstrukční model pro pohodové a „relaxační“ létání. Zalétán byl s úspěchem na klubovém letišti AMG Mýto 9.5.2013.

Rozpětí:           1450mm
Délka:              1080mm
Letová váha:   950g
Motor:             Turnigy 3530-900ot./V
Akumulátor:   LiPoly 3S 2800mAh
Serva:              2x Hitec 81
RC souprava: Spektrum DX8

J. Krejčíř – AMG Mýto

 SAM_0213SAM_0216
SAM_0220SAM_0217

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: