Huntington H12 – depronová skoropolomaketa do haly.

Říká se, že odříkaného největší krajíc. Když toto rčení převedu do tématu tohoto článku, tak jsem po letech postavil malý model z „něčeho“, co jsem již ani nepředpokládal, že někdy ke stavbě eroplánu ještě použiji. To „něco“, je pro někoho oblíbený a pro jiné /dnes už mohu říci/ neprávem zatracovaný materiál obecně nazývaný Depron.

Hunt_ind_011

K tomuto počinu mě inspirovali kolegové z klubu AMG Mýto, kteří chodí každou sobotu létat do haly ve Zdicích. Chtěl jsem postavit nějaký pomalolet, který by vypadal jako skutečné letadlo. Volba padla na předlohu amerického letadla z roku 1912 – Huntington H12. Toto letadlo má z mého pohledu ideální modelářské proporce. Před cca 2 lety jsem jej stavěl konstrukční o rozpětí 1700mm a také byl zveřejněný na tomto webu. Nějaký materiál jsem doma měl, něco málo nakoupil a pustil se do stavby Huntingtona, který má tentokrát rozpětí pouhých 720mm. Stavbu nemá smysl popisovat. Materiál je Depron, uhlík, vše lepeno kontaktním Styrolepem.

Hunt_ind_001 Hunt_ind_002

Hunt_ind_004 Hunt_ind_003

Hunt_ind_005 Hunt_ind_006

Hunt_ind_007 Hunt_ind_008

Hunt_ind_009 Hunt_ind_010

Rozpětí:          720mm
Motor:            HK 1811/2000ot./V.
Vrtule:            GWS 7/3,5
Serva:             2x Robbe 4,5g
Regulátor:      Robbe Roxy 6A
Aku:                LiPoly 2S 260mAh
Hmotnost:     95g

Zalétání proběhlo 1.2.2014 ve zdické hale. Model letěl hned napoprvé a tak, jak jsem si představoval. Na 5 minut letu spotřebuje z akumulátoru cca pouze 100mAH. Podobný model mohu doporučit všem, kteří nemají akrobatické ambice a touží si zalétat v hale, jen tak pro pohodu, radost  a relaxaci.

Honza Krejčíř – AMG Mýto
www.retrorcmodely.cz


________________________________________________________________________________________________

Poznámka pod čarou:

Po pravdě – kdyby neposlal Honza Krejčíř tento příspěvek, tak by jste si tu i nadále nic nového nic nepřečetli. Nejen, že mne nebaví cokoliv „modelovat“, ale ani psát  už mne nebaví. Honza se mne po této stránce snaží stavět do latě pomocí stále nových a nových metod a přístupů, nicméně až jej někdy potkáte, zeptejte se jej, jak se mu to daří :-).

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: