Mikrokvadrokoptérky Eachine E010 / JJRC H36

Za prvé – nejsem fanda kvadrokoptérismu. Za druhé – stydím se, že jsem se nechal strhnout k nakupování v ČLR a teď vidím důsledky nejen mé nezodpovědnosti v mizejících kultovních modelářských prodejnách a firmách. Jenže tomu tempu produkce stále nových a menších a mnohdy i lepších věcí se velice těžko brání. Ani já se neubránil a v jedné z drtivých cenových akcí na „BangDealGearu“ jsem zakoupil kvadrokoptérky Eachine E010 nápadně se podobající JJRC H36 a obě ještě nápadněji podobné firemnímu výrobku Eflite Blade Inductrix.

e010_01
e010_02e010_03
e010_05e010_04

Motivací nákupu nebylo využívání předmětu k létání, nýbrž získání polotovarů pro tvorbu malých lehoučkých dmychadýlek do halových modýlků. Jenže když už to máte doma, tak to prostě vyzkoušíte a hele, ono to létá, a pěkně to létá, a kvadroflipy to dělá na všechny strany, a umí to letět v headlock modu, ale hlavně…když to spadne, tak se tomu nic nestane, protože to má vrtulky chráněné prstenci. Jediné čemu nadáváte je ten zatraceně mrňavý vysíláček, ale nakonec i ten po delší době berete na milost, protože je fajn přijít za kolegy modeláři do pohostinství, z jedné kapsy kabátu vytáhnout model, z druhé vysílač a sledovat jejich údiv. A co teprve, když tenhle strojek předvedete kamarádům při polétání v hale. To je najednou dotazů, to je najednou žádostí o objednání kvadrokoptérky. Je to totiž fajn vyplň hluchého času při čekání na letové okno v hale. Video ani recenzi vám tu vnucovat nebudu – těch vytvořili modelářští youtubeři už kopu a tak to nemá valný význam. A nebudu Vám vnucovat ani pořízení této kvadrokoptérky. Já jí stále beru spíše jako zdroj dílů či levný polotovar na mikromodelářské pokusy. Ten kdo si chce dobře zapilotovat a myslí to mikrokoptérkou vážněji, měl by spíše uvažovat o nákupu Inductrixu, byť za jeho cenu lze pořídit 3-4 E010-ky. Milovníky elektronickoprogramátorského bastlení jistě potěší, že v projektu Deviation již běží vlákno na implementaci řídícího protokolu E010. Ovládání modelu z vysílačů Devo již funguje, ale má to ještě své mušky. Taktéž majitelé FrSky souprav mají možnost Eachine E010 ovládat přímo ze svého oblíbeného vysílače – stačí vložit multiprotokolární modul a nahrát úpravu systému OpenTX .
V tomto okamžiku by jste měli mít jasno a být se zakoupenou kvadrokoptérkou spokojeni a neměli by jste se zajímat o tuning, protože hrozí nebezpečí, že zjistíte, že:
– jsou k mání stejně velké pohonné baterie, ale o 10C lepší;
– jsou k mání stejné velké motorky, ale výkonější;
– je k mání „akrobatická“ deska elektroniky, u které si můžete vybrat ze tří řídích protokolů mezi jiným i DSM2 a FrSky;
– je k mání držáček mikrokamerky a do toho držáčku jsou k mání i různé mikrokamerky. Pak stačí přikoupit jen FPV brýle a můžete začít létat třeba pravidelné hlídkovací lety na území vašeho bytu, domu či zahrady.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: