MiniMagnum – zábava na silvestrovskou noc

Autor: Michael Vosika

„Malého“ jsem se vážně rozhodl poskládat za silvestrovskou noc, od počátku jsem věděl že bude ve všem poloviční – táhla, kolíky atd. A že bude na jednočlánek, bo 5gram motor a 2S se mi tam dávat nechtělo, ač mám (ale stejně mě finální váha nemile překvapila, myslel jsme že vyjdu lehčí).

minmag_mv_04
Nedávno jsem koupil z inzerce (tedy vyjímečně ne „pozůstalost“) motor Gasparin G15 9W Hornet, s vrtulí GWS 5030 má tah 50-60gr při odběru do 3A z jednočlánku. U toho byl regulátor – kdysi v začátcích před MicroInventem jediný možný = TMM Expert 7A na 1S a i když bych našel menší, do čumáku se ale vlezl a basta (pod černou bočnici). Na JR konektor jsem narouboval přes pinovou lištu kablíček pro přijímač – nevím, nějaká hračko-čína z aukra za 99 Kč – asi víte nebo poznáte z fotky, 35MHz a s malými konektory, na 1S a pro serva 2,5gr – ty jsou právě pro kormidla. Pohon vrtulníčkářskou baterkou 1S 160mAh.

minmag_mv_06minmag_mv_08

Nakonec i tady jsem udělal úplně stejně sundávací křídla a uložení baterky, prostě fakt kopie velkého. Co si tak pamatuji, kompletní RC mělo kolem 24gr (on ten motor má snad 6,9gr) a zbytek je model – letová váha je na kolech 42gr a na plovácích asi 48gr, ale motor má tah k 60gr = lze to urvat od země jako toho velkého a pak lítat na volnoběh. Mohl bych tam dát jen motor stejné značky 5W – ale proč…

minmag_mv_11 minmag_mv_03 minmag_mv_07 minmag_mv_05

Model je těžší určitě nástřikem, ale airbrush jsem prodal a štvát se stejně s EPP, pche… Plováky drží neodym.magnety 5x5x1, jakjinak než poloviční. 🙂
Táhla jsou u „malého“ uhlík 0,6mm a struna z kytary cca 0,3mm, zase slepeno CA a zasmrštěno. Kolíky pro křídla mají průměr 1,0mm. Motorová přepážka opět z překližky.

minmag_mv_10 minmag_mv_09

Rozhodně jsem Ameriku neobjevil a nic převratného nebo úchvatného to není – jsem XX let za opicemi, přesto z toho mám radost.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: