Trochu tuningu SE-čka

Když si objednáte Taranis X9D plus SE, přijde vám vysílač  s novými ovladači a s krytem třeba karbonového vzhledu, jako tomu bylo v mém případě. Na krytu však nejsou žádné popisy – ty jsou přiloženy jako příslušenství a je tak na každém jednotlivci, jak si svůj vysílač „vyšňoří“. Mně bylo hned od začátku jasné, že na vysílači ty popisky chci a když už se v tom budu hrabat, že bych ještě rád barevně doladil upevňovací matice přepínačů. Zakoupil jsem tedy matice a jednoho pátečního večera jsem v rámci relaxace změny provedl.

Další tuning vyplynul tak nějak z okolností. Taranise jsem kupoval také proto, že nabízí možnost využívání externího vysílacího modulu k ovládání modelů či přijímačů jiných výrobců. Já jsem se rozhodl ověřit tuto možnost na malinké kvadrokoptérce Eachine E010.  Za necelých 300 kč lze zakoupit krátkodosahový malý externí modul, který si poradí s ovládáním mnoha čínských poletuch a mimo jiné i právě zmíněné E010. V Taranisu si založíte nový model, vypnete používání interního modulu, zapnete externí modul, modulaci PPM a 12 kanálů. Nastavíte si pořadí výstupních signálů na AETR. Do šachty ze zadní strany vysílače připojíte modul. Zapnete kvadrokoptérku a s trojhmatem knipl směrovky vpravo + knipl křidélek vpravo + knipl výškovky dolů  zapnete vysílač a tak dosáhnete spárování modelu. Párovacích hmatů je několik druhů. Pokud jsou při zapnutí vysílače ovladače v neutrálech, automaticky se vybere naposled použitý protokol.

To je vše a můžete testovat.  Za sebe musím říci, že řízení E010 „velkým“ vysílačem je o hodně příjemnější hlavně co se týče přesnosti. Nicméně na jeden problém jsem narazil – kvadrokoptérka nedělala flipy. V návodu k modulu jsem našel zmíňku o pevném přiřazení dalších funkcí k jednotlivým číslům kanálů. Flip měl být na kanálu 6, já jej měl na 5. K nápravě stačil drobný zásah do nastavení modelu ve vysílači.

 

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: