Začínáme s FPV s Eachine E011 a CM275T

Po prvních pokusech o FPV řízení modelu Magnum v hale mi bylo jasné, že pro získání odhadu a praxe to bude chtít něco jiného. Malou stabilní finančně nenáročnou kvadrokoptérku. Nic jsem nevymýšlel, věděl jsem, co by se k tomuto účelu hodilo. Na youtube kanálu Kopterheld FPV Racing jsem před časem viděl video o sestrojení jednoduchého „Tiny Whoopu“ z kvadrokoptéry Eachine E011 a kamerky s interovaným 5,8GHz vysílačem CM275T. Obojí jsem objednal  a shodou okolností mi obě věci přistály na stole hned v následujícím týdnu po uskutečnění prvních FPV letů.

Kvadrokoptéra E011 je silnější verzí E010. Myslel jsem si , že je i o malinko větší, ale není tomu tak. Větší jsou pouze pohonné motory a pohonná baterie s kapacitou 260mAh. Na videu bylo vše jednoduché, mne však čekal jeden zádrhel. Ve videonávodu použitá kamerka má dva dráty – černý a červený, ta moje měla čtyři – kromě černého a červeného ještě modrý a oranžový . Návod nikde. Co s tím? Hledal jsem tedy zkušenosti jiných. První rada, na kterou jsem narazil – to je jedno, použij jen červený a černý k napájení kamery. Kameru jsem tedy v ochraném krytu umístil na kvadrokotéru, které jsem sejmul karosérii a černý a červený drát jsem připájel k přípojným bodům napájecího konektoru. Po připojení pohonné baterie se vše rozeběhlo, ovšem místo obrazu šlo z kamerky pouze zrnění. Projížděl jsem na svých brýlích Eachine VR D2 všechny kanály od shora dolů a od zdola nahoru, ale nikde ani náznak obrazu. Byl jsem takzvaně v pytli. Další usilovné a pozorné hledání informací přineslo své ovoce. Oranžový a modrý drát jsou prý video-in a video-out a jsou určeny pro zprovoznění OSD. Pokud uživatel nechce OSD, musí oba dráty spojit. Provedl jsem a hurá! „Vysílání“ je v brýlích!
Takto sestavený stroj jsem zkusil zalétat doma. K ovládání používám opět Taranis X9D+ SE s externím modulem iRangeX IRX4. Vše fungovalo, výpadky obrazu žádné, ruchy samozřejmě občas ano. Hned v sobotu jsem vzal FPV Eachine E011 proletět do tělocvičny. Létání je velice příjemné  a E011 je velice vhodný cvičný stroj. Doba letu se pohybuje okolo pěti minut.

  

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: