Druhý Longtarin

Druhý exeplář Longtarina jsem dával dohromady pro Honzu Zelenku juniora, kterému jsem to dlužil, protože výřezy na můj exemplář byly jeho prací. Zadáním bylo využít běžný přijímač Spektrum 6115e, co nejmenší serva s běžnou zástrčkou a stejnou pohonnou jednotku jako mám já tzn. 5-gramový motor a 6-ampérový regulátor.
Stavbu jsem začal přípravou výřezů, jejich zaříznutím na přesnou délku, dobroušením a povrchovou úpravou. Já s oblibou na polystyrénové a eppéčkové modely používám spraye od Pelikána. Moji fracoužtí přátelé z Jivaro models ale používají Pocsca fixy. Hledal jsem hledal a nedalo mnoho práce a našel jsem krámek v Praze GRAFFNECK, kde je také prodávají a kromě toho tam mají i spraye různých složení. Prodavač tomu hodně rozumí, je velice ochotný a spaye jsou 3x větší než ty pelikánské a přitom mají stejnou cenu.
Pak nastala rozjímací fáze, kdy jsem vymýšlel, kam by bylo vhodné umístit vybavení. 3-gramová serva neznámé značky, zakoupená u Himodelu jsou spolehlivá a s umístěním do trupu nebyl problém. Zato chytře umístit přijímač, ač se na tom na první pohled nezdálo nic zvláštního, to zabralo dost času. Aby to nebylo nějak ohyzdné a nebyla snížena pevnost trupu, zvolil jsem nakonec umístění pod odtokovou hranou křídla. Pod středem křídla jsou umístěna i serva. Umístění regulátoru jsem převzal ze stránek Jivaro Models. Model jsem využil k otestování regulátoru Hornet a zatím funguje naprosto bez problémů.

Model jsem nevážil, ale odhadem bude mít o cca 15g více než můj Longtarin, nicméně na letových vlastnostech se to nijak negativně neprojevilo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: